Ashley Greene: životopis

30. srpna 2009 v 1:10 | Blackey-ann |  Biography
Ahoj. No tak tohle bude asi první pořádný článek, který sem přidám... a to životopis Ashley Greene, což je rozhodně vhodný začátek. Nejsem ten typ člověka, který by přidával dvacet článků za den a k tomu bez jakéhokoliv komentáře. To byste o mě možná měli vědět, jsem hrozně ukecaná... někdy můžou být ty komentáře nudné, ale nemusíte je číst:-D S tímhle blogem bude skutečně ještě hodně práce, ale nechci pořád přidávat akorát rozcestníky.... nejvíc mě toho ještě čeká v gallerii, kde ještě ani není pořádný design... to bude trvat déle, ale co se týče takových těch rozcestníků typu, rozdělení filmů, ty budu dělat až za pochodu... takže k tomu životopisu... celý najdete v celém článku...:

Základní fakta:

Celé jméno: Ashley Michele Greene
Přezdívky: Chewy a nebo Asher
Datum narození: 21. února 1987 [znamení - ryby]
Místo narození: Jacksonville; Florida; USA
Rodina: Rodiče - Joe & Michele Greene
Staší bratr - Joe Greene
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Výška: 5'5'' [cca 165 cm]


Ashley Michele Greene se narodila 21. února 1987 v Jacksonvillu na Floridě. "Já budu vždycky holka z Floridy s jižními kořeny," řekla o sobě sama Ashley. [volně přeloženo mnou]. Ashley vyrůstala v Middleburgu a Jacksonvillu se svými stále šťasně ženatými rodiči a starším bratrem Joem. Ashley se jmenuje druhým jménem Michele po své matce.
Od útlého věku se Ashley věnovala modelingu, kde si užila také spoustu úspěchů, např. v kampaních "Stop Staring", "Feng Junk" a nebo "Sutra"... Ale po té, co jí modelingové agentury řekly, že je pro tuto kariéru příliš malá, začala se zajímat o herectví a zamilovala si to.


Když jí bylo sedmnáct let, vystudovala Ashley střední školu Wolfson a krátce po té se
přestěhovala do Kalifornie, kam šla za svým snem, stát se herečkou. Ovšem zprvu v L.A. pokračovala s modelingem, právě v projektech "Feng Jung" a "Stop Staring", ale někdy v té době přišel právě problém s výškou... tedy, agentury s ní měly problém... Ashley o svých hereckých začátcích mluvila v rozhovoru pro Nylon magazín, který dělala v roce 2009 a řekla následující: "Je vám sedmnáct a nejsou tu dospělí. Je to L.A.! Prošla jsem si obdobím, kdy jsem prostě jen šla ven a byla nezodpovědná. Kašlala jsem na práci, na školu a můj manažer mi na to řekl: 'Poslouchej, můžeš se dát dvěma cestami. Můžeš být takovou osobou jako - nebudu jmenovat - a hrát akorát v reality show. A nebo můžeš jít touhle cestou a být herečkou, která vyhrává jednu cenu za druhou,' to byl pro mě skutečný šok."
A ano.. Ashley si vybrala tu druhou cestu. Cestu ke slávě a ke splnění svého snu, stát se herečkou. A tento sen se stává pravdou v roce 2006[bylo jí 19 let], kdy dostává svou první filmovou roli a to ve snímku "Home of the Brave" spolu s Jessicou Biel a Christinou Riccie. Další větší projekt následoval brzy, v roce 2007 a to film s názvem "King of California".
Ovšem Ashley se zapojila i do dráhy seriálů... Jako první byla pravděpodobně její role Ann Rappaportové, oběť vraždy, v televizním seriálu "Crossing Jordan"[Drzá Jordan; 11. díl 5. serie]. A netrvalo to dlouho a získala dlouhodobější roli v seriálu "Desire", kde v sedmi epizodách ztvárnila roli Renaty. Po zkušenosti v této americké telenovele [či co to bylo:-D] si Ashley zahrála opět epizodní roli v seriálu "Shark". V roce 2008 si měla zahrát ve filmu jménem "Otis", ale byla přeobsazena herečkou Tarah Paige...
Velký zlom přišel právě v roce 2008, kdy Ashley získala roli v prvním díle dnes už celosvětově známé upírské sáze podle románů Stephenie Meyerové, "Twilight". A to roli Alice Cullen, upírky se schopností vidět budoucnost. A tato role jí proslavila. U mnoha herců není jasné přesně, která z jejich prvních rolí je proslavila, ale myslím, že u Ashley je to jasné. [A tím, že Ashley tuto roli získala se upsala i k hraní v dalších třech dílech Twilight ságy.] V současné době už je dotočený i druhý film čtyřdílné ságy, New Moon, který přichází do kin v listopadu 2009 [20. je celosvětová premiéra, 26. v ČR] a momentálně probíhá natáčení třetího pokračování, "Eclipse".
Ovšem v roce 2009 nenatočila pouze New Moon nebo Eclipse. Herecké nabýdky se jí jen hrnou. A v tomto roce už má za sebou natáčení filmu "Skateland", hororu "Summer's Blood", kde ztvárnila hlavní roli, které mají mít oba premiéru v tomto roce... ve státiu post-produkce je i film "Warrior", kde ztvárnila roli Brooklyn po boku svého dobrého přítele a zároveň kolegy z Twilight, Kellana Lutze... a také si zahrála ve filmu "Radio Free Albemuth". Ovšem jak jsem psala, nejaktuálnější je asi natáčení filmu Eclipse, který bude mít v USA premiéru 30.června 2010. Je jasné, že role Alice Cullen jí otevřela dvěře k mnoha dalším projektům.

Co se týče jejího soukromí, opravdu jí záleží na rodině a přátelích, proto byla víc než ráda, že Kellan Lutz, se kterým už se znají opravdu dlouho, získal roli Emmetta Cullena v Twilight sáze. Ashley miluje nakupování, turistiku, pohodu na pláži a potápění.


Tento článek mi trval dost dlouhou dobu a sháněla jsem na něj informace všude možně. Proto bych ocenila, kdyby jste ho kopírovali pouze, pokud vám k tomu dám svolení. Děkuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama